Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-05-17 17:18:00

Malatya'da engelli vatandaşlara ücretsiz sağlık taraması

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle engellilere ve ailelerine yönelik olarak gerçekleştirilen proje kapsamında Kernek Külliyesi Engelliler Koordinasyon Merkezinde ‘Sağlık Taraması’ ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Battalgazi İlçe Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen sağlık taraması programında ilk olarak sağlık bilgilendirmesi ve eğitimleri verildi. Daha sonra alanında uzman doktorlar tarafından kanser taraması, ağız ve diş sağlığı taraması, Psikolog desteği, diyetisyen desteği, tansiyon ve şeker ölçümü yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Dairesi Başkanı Mükremin Yağbasan, ”Engelli ve yakınlarına yönelik başlatılan sağlık taraması programındayız. Sağlık ekipleri tarafından önleyici tedbir olarak kanser taraması, ağız ve diş sağlığı taraması, diyetisyenlerimizin oluşturduğu randevular, psikologlarımızın oluşturduğu randevular neticesinde vatandaşlarımıza güzel bir hizmet sunuluyor” dedi.

Sağlık Taraması programında 2 diş tabibi, 2 diyetisyen, 1 psikolog, 4 hemşire, 1 sosyal hizmet uzmanı görev aldı.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 haberbatman.com.tr Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.